Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako sa pandémia koronavírusu rozširuje, veľa ľudí sa nachádza v karanténe. Táto situácia nie je ľahká ani pre rodičov detí, ktorí rozmýšľajú ako zabaviť deti. Ak ste aj vy uviazli vo vnútri s deťmi zhrnuli sme vám zopár produktov, ktoré by vaše deti mohli zabaviť.

Čo robiť, aby ste zaujali svoje dieťa, keď nemáte dovolené odísť z domu? Tu je zoznam zopár spôsobov, ako zabezpečiť, aby sa deti bavili v prípade karantény.

Vyskúšajte tieto aktivity inšpirované Montessori a spríjemnite si tak voľný čas.

 

Podložky na hranieKeď už vaše malé dieťa vyrastie na zvedavého lezúňa, bude potrebovať bezpečnú a mäkkú oblasť na hranie. 

Hracie podložky sú vhodným riešením.

Hracie podložky sú spravidla vyrobené z peny, gumy alebo textilu a sú skvelým pomocníkom aj pre deti, ktoré sa učia chodiť.

 

Hračky sprevádzajú deti po celý ich detský život. Hoci ich môžete dnes kúpiť na každom kroku, vybrať skutočne kvalitné hračky je niekedy naozaj problém. Hračky by mali byť nielen farebné, pekné a zábavné. Tak ako pre iné typy hračiek, tak i pre hračky pre bábätka platí, že by mali mať pre dieťa hlbší význam.  Dôležitý je edukatívny aspekt, čiže mali by dieťa niečo naučiť alebo pomáhať rozvíjať motorické či iné schopnosti. 
Novorodenci samozrejme nepotrebujú hračky, pretože si nevidia ďaleko od vlastného nosa a nevedia nič držať, prípadne sa z toho adekvátne radovať. Najviac sa aj tak  radujú z tváre svojej mamy a milého slova z jej úst. 

 

Už je za rohom, ten čas, ktorý všetci tak očakávame. Príroda sa ukladá na zimný spánok a krajinu zahalí biela pokrývka. Vianoce sa blížia, ulice sa menia na raj svetielok a v domácnostiach začína rozvoniavať škorica. Toto obdobie sa nesie v duchu lásky, rodinnej pohody a radosti. Mnohokrát však pred Štedrým dňom pociťujeme skôr tie negatívne stránky Vianoc. Honba za darčekmi pre našich milovaných nás častokrát stojí nemalé nervy, ktoré nám dokážu značne znepríjemniť predsviatočné obdobie. 

 

vzor pre deti

Dátum: 01.11.2019   Čítanie na: 5 min.

Azda najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje správanie detí v ich budúcom živote je to, ako sa správajú ich rodičia.

Je to kvôli tomu že práve oni s nimi trávia najviac času, od narodenia až po ukončenie ich vývoja.

Preto je veľmi dôležité aby sme konali zodpovedne a uvedomovali si, že sme príkladom pre naše deti. “Children see, children do,” v preklade znamená: “čo deti vidia, to robia.”

 

Dátum: 30.10.2019     Čítanie na: 3 min.

Hračky neoddeliteľne patria k životu každého dieťaťa. Nie sú len zábavou pre voľný čas. Pre každé dieťa predstavujú malých dôverníkov, ktorým sa môžu zdôveriť so všetkým, čo majú práve na srdci. Stávajú sa z nich strážcovia krásnych snov našich detí a preberajú mnoho úloh, o ktorých my, rodičia v mnohých prípadoch nemáme poňatia. Snažíme sa pre naše deti zabezpečiť to najlepšie a zároveň nám leží na srdci i ich radosť. Zároveň je však dôležité, aby naša voľba padla na kvalitné hračky, ktoré budú charakteristické kvalitným materiálom a pre deti bude skutočnou radosťou hra s nimi. V posledných rokoch sa na trhu rozrástli vnímavé hračky. O čom presne hovoríme a aké sú ich výhody oproti klasickým hračkám, ktoré sa bežne pohybujú na pultoch obchodných centier? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia