10 najlepších hračiek pre deti od 0-6 mesiacov

Kategórie
 
 
 
 
 

10 najlepších hračiek pre deti od 0-6 mesiacov

Hračky sprevádzajú deti po celý ich detský život. Hoci ich môžete dnes kúpiť na každom kroku, vybrať skutočne kvalitné hračky je niekedy naozaj problém. Hračky by mali byť nielen farebné, pekné a zábavné. Tak ako pre iné typy hračiek, tak i pre hračky pre bábätka platí, že by mali mať pre dieťa hlbší význam.  Dôležitý je edukatívny aspekt, čiže mali by dieťa niečo naučiť alebo pomáhať rozvíjať motorické či iné schopnosti. 
Novorodenci samozrejme nepotrebujú hračky, pretože si nevidia ďaleko od vlastného nosa a nevedia nič držať, prípadne sa z toho adekvátne radovať. Najviac sa aj tak  radujú z tváre svojej mamy a milého slova z jej úst. 

Avšak život detí sa vyvíja tak rýchlo, že už o pár týždňov po tomto období s udivenými veľkými očami pozerajú na všetko čo je krásne jasno-farebné alebo vytvára farebný kontrast. Taktiež hračky, ktoré zvonia, šuchotajú alebo hrkocú sú pre nich nesmierne pútavé a  zaujímavé. Vývoj dieťaťa od narodenia do veku 6 mesiacov je plný objavovania a skúmania okolia. 


Vo veku 3-4 mesiacov už deti dokážu čo to chytiť do ručičky, niekedy dokonca viac náhodou ako naschvál, a zvierať vec v ruke tak aby ju mohli ochutnávať a žužľať. Hračky s rôznymi typmi látok a štruktúrami alebo rôzne hrboľaté povrchy sú v tomto veku top.

    1. Cumlík, hryzadlo a hrkálka


Cumlík je pre dieťa jednou z prvých hračiek, ktorú si môže strkať do úst, vyberať, hádzať, ožužliavať a trénovať na ňom ďasná. Pokiaľ ste sa rozhodli cumlík nepoužívať, rovnako dobrou hračkou je hryzadlo, ktoré okrem zábavnej funkcie, pomáha utíšiť bolesť rastúcich zúbkov tým, že si dieťa masíruje ďasná. Hrkálka je predmet zaujímavý, pretože okrem toho, že vydáva zvláštne zvuky, dá sa rovnako ako predošlé veci strčiť do úst a spokojne ožužliavať.


    2. Podložky na hranie

Podložky na hranie majú hneď niekoľko funkcií. Okrem toho, že sa po nich môže dieťa voľne prevaľovať bez toho aby mu bola zima, podložky bývajú väčšinou zostavené z kontrastných materiálov a farieb, ktoré deti dokážu baviť aj niekoľko hodín v kuse. Detičky si ich ochytávajú, naťahujú, prezerajú a tým si trénujú svoj zrak, ale aj hmat a celkovú koordináciu tela.
 

  3. Hračky do vody


Hračky do vody môžete deťom dopriať už od narodenia. Vo vode im ich môžete na začiatok ukazovať, neskôr ich môžu dočahovať a časom samozrejme dávať do úst a hrať sa s nimi. 

    4. Mojkáčik


Mojkáčik je kamarát nielen na spanie, ale na úplne každú príležitosť. Deti ho používajú na hranie v postieľke kým nezaspia, často si ho so sebou berú na cestovanie, na prvé prespanie u babičky a neskôr aj ako spoločníka do škôlky. Mojkáčik je proste parťák do pohody i nepohody.
 

  5. Detské knižky

Je jasné, že deti vo veku 0-6 mesiacov nebudú čítať bežné knihy. Pri bábätkách máme na mysli textilné knihy, ktoré obsahujú rôzne druhy materiálov, veľkých farebných obrázkov, ktoré deti nijako nezničia a dokážu v nich „listovať“ celé hodiny. 
Bezpečnosť na prvom mieste!
Pri kúpe hračiek je samozrejme potrebné dbať na bezpečnosť a zdravie detí, a preto nekupujte hračky, ktoré majú malé časti, ktoré by sa dali prehltnúť, ani hračky s púšťajúcou farbou či inak menej kvalitné hračky.
Tak čo poviete? Máte už doma nejakú vhodnú hračku pre vášho drobca alebo ešte potrebujete niečo zaobstarať? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia