Čo robiť s deťmi doma počas karantény?

Kategórie
 
 
 
 
 

Čo robiť s deťmi doma počas karantény?

Ako sa pandémia koronavírusu rozširuje, veľa ľudí sa nachádza v karanténe. Táto situácia nie je ľahká ani pre rodičov detí, ktorí rozmýšľajú ako zabaviť deti. Ak ste aj vy uviazli vo vnútri s deťmi zhrnuli sme vám zopár produktov, ktoré by vaše deti mohli zabaviť.

Čo robiť, aby ste zaujali svoje dieťa, keď nemáte dovolené odísť z domu? Tu je zoznam zopár spôsobov, ako zabezpečiť, aby sa deti bavili v prípade karantény.

Vyskúšajte tieto aktivity inšpirované Montessori a spríjemnite si tak voľný čas.

1. Magnetické hry

Janod Magnetibook Zvieratá

Použite magnetické hry na rozvoj vášho dieťaťa v oblasti včasného učenia a motorických schopností! Od útleho veku ich magnetické javy veľmi zaujmú! Janod vyvinul veľa hier založených na magnetoch, ktoré sú zábavné aj vzdelávacie. Tieto hračky slúžia na aktiváciu detskej fantázie a schopnosti manipulovať s predmetmi! Tieto magnetické hračky sa dajú donekonečna zložiť a rozobrať.

 

2. Spoznávanie prírody

Geografia:

Mapa sveta

Hádanky s mapou pomáhajú povzbudzovať zručnosti pri riešení problémov a zlepšujú pamäť. Sú zábavné a je možné, aby ste sa ich znova a znova hrali. Magnetická mapa sveta od Janod je skvelým spôsobom spoznávania sveta a zároveň možnosťou si zlepšiť znalosti angličtiny.

 

Ľudské telo:

Janod Magnetická skladačka Ľudské telo Bodymagnet

Nárt, lopatka, pankreas, trojhlavý sval – aj takéto „veci“ sa nachádzajú v našom tele.

Úžasne hravé poznávanie ľudského tela pre zvedavých školákov! Deti skladajú puzzle a učia sa zároveň jednotlivé časti a sústavy ľudského tela. Poskladať môžu TELO, KOSTRU, ORGÁNY a SVALY. Okrem toho sa môžu učiť, ako sa jednotlivé časti, kosti, orgány a svaly povedia v ďalších 11 jazykoch, vrátane angličtiny, nemčiny, francúzštiny a španielštiny.

Magnetická hračka je vyrobená zo zdravotne bezpečných materiálov a farieb. Hra je ideálna na učenie sa o ľudskom tele, rozširovanie slovnej zásoby v cudzích jazykoch, dá sa zavesiť na stenu a je to taktiež skvelá pedagogická pomôcka do školy v pestrých farbách, ktoré deti zaujmú.

 

3. Kreatívne hry

Nikdy nepodceňujte silu pasteliek alebo farieb, ktoré udržia dieťa zaneprázdnené dlhú dobu.

 

Kreslenie a maľovanie

Aquarellum je inovatívna a exkluzívna technika maľby na pergamenový papier na vopred určené plôšky. Vďaka nim nikdy nezájdete za okraj a váš obrázok bude jednoducho dokonalý. Obrázok sa postupne odhaľuje s každým dotykom štetca a môže sa opakovane premaľovať, ak malý umelec nie je s výsledkom celkom spokojný. Farby sa dajú medzi sebou miešať a kombinovať, vznikne tak široká škála odtieňov s jemnými prechodmi.

Táto technika je efektívna a veľmi jednoduchá, preto je vhodná aj pre tých najmenších. A nielen pre nich! Aj rodičia opisujú Aquarellum ako podmanivý spôsob relaxácie.

Hra motivuje deti k tvorbe, pochopeniu miešania farieb, stimuluje predstavivosť a koncentráciu.

Aquarellum Junior Princezná kvety
 

Kreatívne sady, ručné práce
Originálna sada k výrobe štýlových šperkov s motívom jednorožcov. Nemôže chýbať u žiadnej kreatívnej mladej slečny!

Vyrob si šperky Jednorožec

Mozaiky a tvorivé obrázky

Mozaika mix

Samolepiace mozaiky na sklo vytvoria nevšedný vzhľad na oknách, vázach či dlaždiciach. A čo je ešte lepšie ako to, že si tieto ozdoby môžu deti vlastnoručne vytvoriť? To, že sa dajú na sklo aplikovať a následne z neho odstrániť úplne bezpečne, bez zanechania akejkoľvek stopy.

 

Modelovacie hmoty, plastelína

 

Vytvorte si z unikátnej modelovacej hliny Patarev a papierových predlôh nádherné exotické princezné zo všetkých kútov sveta! Unikátna výtvarná sada- ideálny darček pre dievčatá, ktoré rady tvoria.

Patarev je patentovaná modelárska hmota, ktorá sa nelepí a neznečisťuje. Je rozpustná, po vyschnutí ju možno opäť rehydratovať a jej farby sa hladko miešajú. Je ľahučká, elastická a dokonca sa odáža - skoro ako guma! Modelovanie je pre deti skvelým tréningom motoriky aj kreativity. Krásne výtvory ich práce sú ideálnymi dekoráciami, ale tiež jedinečnými personalizovanými darčekmi pre kamarátov a príbuzných.


Modelovanie Patarev - princezné sveta

 

Hudobné nástroje
Máte doma hudobníka? Nádherný do červena ladený hudobný set pre malých hudobníkov je potom pre vás to pravé!


Janod Sada 5 drevených hudobných nástrojov Confetti Music Live gitara, harmonika, trúbka

 

4. Vedecké sady

Nie je dôvod, aby sa deti nemohli učiť o vede, keď sú doma.

Veda môže byť zábavná a je skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o tom, ako veci fungujú.

S touto chemickou súpravou môžeš objaviť prekvapivé vlastnosti niektorých ingrediencií, bežne používaných na varenie. Vyskúšaj si jednoduchšie pokusy ako zisťovanie kyslosti a PH kvapalín, či náročnejšie pokusy s kondenzáciou, zmenou skupenstva vody, skúmanie povrchového napätia kvapaliny, čistenie povrchu kovu kyselinou chlórovodíkovou a mnoho ďalších zábavných pokusov!

Chémia 75 experimentov

 

Vynikajúci prieskumný set pre deti na spoznávanie prírody. Dovoľte im spoznať a dozvedieť sa niečo viac o hmyze okolo nás. Tento set obsahuje všetko potrebné aby ste v prírode preskúmali 8 experimentov- napríklad napodobnite pohľad muchy, alebo vyrobte si nástroj ktorý bude znieť ako lúčny koník. Zistite viac o cykloch v prírode a hlavne sa naučte niečo nové formou zábavy.

Vedecký set Hmyz

 

5. Hry na povolania

Malá parádnica:

Všetko čo potrebuje správna malá dáma na to, aby bola vždy TIP TOP. 

Odteraz sa môže vaša ratolesť parádiť spolu s vami! 

Janod kozmetická taštička pre deti Little Miss s kozmetikou z dreva a 9 doplnkami

Malý majster:

Janod BricoKids Detská dielňa s náradím 40 ks

Detské náradie a skrutky pre malých majstrov BricoKids Janod je nadčasová drevená skladačka pre malých architektov. Drevená hračka je tvorená zo zakladného náradia a 100 ks dielikov, ktoré sa dajú poskladať na veľa spôsobov. Drevená skladačka je výborná pre malých majstrov, remeselníkov a architektov, ktorí radi vytvárajú a skladajú nové veci. Chlapci si môžu poskladať rôzne dopravné prostriedky alebo iné stavby, pri tejto skladačke sa deti zaručene nikdy nebudú nudiť.

Drevená hračka rozvíja nielen motoriku a zručnosť detí ale aj fantáziu a predstavivosť. Detská drevená skladačka je nadčasová drevená hračka, je vyrobená z kvalitného dreva a zdravotne neškodných a odolných farieb. Jej jedinečný dizajn, realistické prevedenie a pútavé farby zaručia, že sa s ňou rád zahrá každý malý chlapček.

 

6. Varenie

Mini kuchynka drevená Bistro

Varenie nie je len dobrá aktivita na dlhé dni strávené doma, ale je to tiež skvelá príležitosť naučiť deti o vede a matematike. Dajte im ich vlastnú súpravu na pečenie a doplňte ingrediencie pre obľúbené recepty, aby mohli experimentovať v kuchyni.

 

7. Stavebnice

Stavebnica drevená v boxe 100ks

Hračky, ktoré môžu deti použiť na zostavenie štruktúr, zvyčajne poskytujú niekoľko hodín zábavy. Aj keď sa môže zdať, že ide iba o zábavné hračky, v skutočnosti učia deti dôležité znalosti o strojárstve a priestorovom vnímaní.

Magnetické stavebnice Tegu

Magnetická stavebnica 24ks Blues

Tegu magnetické hračky sú ideálne na rozvoj jemnej detskej motoriky, úchopu, koordinácie oko-ruka, manuálnej zručnosti, trpezlivosti a sústredenosti, ale aj hmatového či vizuálneho vnímania najmenších. Okrem toho sú neskutočne podnetné a zábavné, stimulujú zvedavosť, predstavivosť, tvorivosť a abstraktné myslenie. Deti oboznamujú s farbami, veľkosťami či geometrickými tvarmi. Hračky Tegu sú určené najmä tým rodičom, ktorí pre svoje deti požadujú slobodné a pravidlami neobmedzené hranie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia